"Доступні кредити": як бізнес використовує пільгові займи.


Від початку 2025 року бізнес отримав 7868 пільгових кредитів за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" на суму 25,7 млрд грн. З початку програми у лютому 2020 року було залучено 112,3 тис. кредитів на суму 391,7 млрд грн.
За даними Міністерства економіки, минулого тижня українські підприємці отримали 543 пільгових кредити на суму майже 1,9 млрд грн.
Завдяки державній програмі "Доступні кредити 5-7-9%" ми продовжуємо підтримувати реальний сектор економіки. Переважна більшість пільгових кредитів, які бізнес отримав від початку року, пішла на інвестиційні цілі, розвиток переробки та підтримку підприємців в регіонах із високим воєнним ризиком. Також навесні традиційно збільшується частка кредитів, які допомагають аграріям профінансувати посівну", — зазначив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа.
Від початку року бізнес отримав:
6,4 млрд грн — інвестиційні кредити; 6,0 млрд грн — кредитування в зоні високого воєнного ризику; 4,6 млрд грн — кредити на переробку; 4,1 млрд грн — підтримка посівної; 3,6 млрд грн — поповнення обігових коштів. Найбільше кредитуються підприємства, що працюють в переробній промисловості, а також у сільському господарстві та сфері гуртової та роздрібної торгівлі.
Провідні регіони за кількістю кредитних договорів:
- Львівська область
- Дніпропетровська область
- Київська область
- Одеська область
- Харківська область
- Вінницька область
- Полтавська область
- м. Київ
Наразі у програмі беруть участь 46 банків, найбільшу кількість кредитів видали "Приватбанк" (51,9 тис.), "Ощадбанк" (17,2 тис.) та "Укргазбанк" (6,1 тис.).
Аналіз
Завдяки програмі "Доступні кредити 5-7-9%" українському бізнесу було надано значну кількість пільгових кредитів. Більшість з них була використана для інвестицій, розвитку переробки та підтримки підприємців у регіонах з високим воєнним ризиком. Також пільгові кредити допомагають аграріям фінансувати посівну. Лідерами за кількістю укладених кредитних договорів є різні регіони, що свідчить про широке охоплення програми. Загалом, ця програма має значний вплив на економіку країни та підтримує реальний сектор.
Читайте також
- Ваучери на навчання: названі найпопулярніші професії
- "Не за наш рахунок": Китай попередив про наслідки укладання угод зі США
- Тарифи Трампа вплинули на відносини між країнами Перської затоки та Азії
- Енергетика, оборона, інновації: які сектори матимуть перевагу на Ukraine Recovery Conference 2025
- Рейтинг схвалення Трампа впав до найнижчого рівня з початку другої каденції
- Бюджет отримає рекордну суму від НБУ: названо цифру