Глобальна медицина потребує більше приватного капіталу: звернення фондівя.


Один з найбільших глобальних донорів в галузі охорони здоров'я закликає приватний сектор збільшити пожертви через нестачу державних внесків після рішення США покинути Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ).
Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією повідомив, що попросить майже на 50% більше коштів від приватних осіб, включаючи благодійні організації та компанії, на суму 2 мільярди доларів, коли розпочне новий раунд фінансування пізніше цього року.
Виконавчий директор Пітер Сендс повідомив, що план був розроблений ще до виборів у США в листопаді. Міжнародні групи з надання допомоги стикаються з фінансовим кліматом у всьому світі та зі зростаючим попитом на їхню роботу - від подолання конфліктів до реагування на зміну клімату.
Під час останнього раунду фінансування Глобальний фонд зібрав 15,7 мільярда доларів, з них 1,3 мільярда надійшло від приватного сектору, зокрема від Фонду Гейтсів, Anglo American та Takeda. Загальна сума коштів, яку фонд шукає на наступний період роботи, буде оголошена пізніше цього року.
США є найбільшим донором Фонду, пообіцявши надати 6 мільярдів доларів. Внески США під час першого президентського терміну Трампа були подібними до внесків попередніх адміністрацій.
У понеділок президент США Трамп вирішив вийти з ВООЗ і заморозити міжнародну допомогу, що викликало шок у світовій спільноті охорони здоров'я.
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі