Хай гинуть роботи, а не люди. Генштаб планує розгорнути роботизовані підрозділи у кожній бригаді.


ЗСУ планує впровадити роботизовані підрозділи у бригадах на передовій
Генеральний штаб ЗСУ в найближчому майбутньому планує встановити роботизовані підрозділи у бригадах, які беруть участь у бойових діях на передовій. Про це повідомив начальник управління інноваційної діяльності ЗСУ Віталій Добрянський. Використання роботизованих платформ на лінії фронту є одним з головних пріоритетів даного управління, оскільки вони можуть допомогти зменшити втрати особового складу на 30%.
Роботизовані платформи можуть використовуватися для різних завдань, включаючи розвідувальні, ударні та спеціальні операції. Найбільш популярними є дистанційно керовані роботи, які можуть доставляти їжу, боєкомплекти та евакуювати поранених під вогнем противника. Дальність руху таких роботів може сягати до 5 км.
Для збору повернення від військових підрозділів та покращення вітчизняних зразків озброєнь та робототехніки, Генштаб планує сприяти інноваційній діяльності в бойових частинах, створюючи спеціальні групи. Процес будівництва таких структур вже розпочався.
За словами Добрянського, на передовій триває жорстке змагання за використання передових технологій. Деякі нові засоби радіоелектронної боротьби протидіються противнику протягом 1-2 тижнів.
Вже у березні 2024 року Україна почала масове виробництво роботизованих наземних платформ. Кластер Brave1, спрямований на розвиток військових технологій в Україні, випробував понад 50 таких комплексів на полігоні.
Читайте також
- Полтава попрощалася із військовим та поліцейським, які трагічно загинули в ДТП
- Україна повернула з російського полону 205 воїнів
- Карта бойових дій в Україні станом на 6 травня 2025 року
- У Харкові після атаки палає найбільший ринок Східної Європи (фото, відео)
- Втрати ворога станом на 6 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Дрони дісталися Москви (фото, відео)