Росія вдвічі збільшила кількість ударів дронами по Україні після початку «мирних перемовин».


Кількість ударів російських безпілотників по Україні зросла на понад 50% після початку мирних переговорів під проводом США в середині лютого. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на The Telegraph.
За 30 днів після 18 лютого, коли почалися мирні переговори, Росія завдала близько 4776 ударів з безпілотників у порівнянні з 3148 ударами за 30 днів до цього. У виданні підкреслюють, що Москва посилила атаки з метою змусити Київ піти на поступки та зайняти якомога більше землі. Це пов'язано з тим, що Дональд Трамп обіцяв швидко припинити бойові дії.
«Росія намагається посилити біль, який вона завдає Україні, щоб збільшити ймовірність того, що Київ піде на болісні поступки, і показати, що Росія може продовжувати боротьбу нескінченно довго», – сказав Деніел Байман, директор Програми боротьби з нерегулярними загрозами та тероризму в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).
Перша зустріч офіційних осіб США та Росії для обговорення конфлікту відбулася 18 лютого в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія. Після зустрічі Трамп заявив: «Я вважаю, що маю силу покласти край цій війні». Але з того часу Кремль ухиляється і висуває нереалістичні вимоги, включаючи анексію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, а також Криму.
Незважаючи на те, що Україна та Росія домовилися про 30-денне припинення вогню за посередництва США, немає жодних ознак того, що удари сповільнюються. За даними, перед зустріччю в Ер-Ріяді Україна мала в середньому 101 безпілотник на день, а після цього їх кількість збільшилася до 154 на день, що становить зростання на 52,5%.
Аналіз
Мирні переговори під проводом США не привели до припинення ворожих дій з боку Росії. Навпаки, кількість ударів з безпілотників збільшилася на понад 50% після початку переговорів. Це свідчить про те, що Росія намагається посилити тиск на Україну і зазначити, що конфлікт може тривати довго. У разі невиконання вимог Росії, вона продовжить вести обстріли та атаки. Україна та США повинні прийняти рішучі кроки для припинення війни та встановлення миру.
Читайте також
- Наявність української мови в школах викликає розгортання протестів
- Україна планує запровадити сертифікати вакцинованості проти COVID-19