"Такого ще не було": Зеленський прокоментував ратифікацію угоди про партнерство із США.


Президент України Володимир Зеленський висловив вдячність за підготовку та схвалення угоди про економічне партнерство зі Сполученими Штатами. У повідомленні, опублікованому в соціальних мережах, глава держави подякував 338 депутатам Верховної Ради, які підтримали документ.
"Розраховую, що текст ратифікаційного закону найближчим часом надійде з Верховної Ради в мій Офіс. Юридичні процедури будуть завершені, і зможемо почати створення фонду",
зазначив Зеленський.
Домовленості між урядами для спільної інвестиційної роботи на десятиліття
Український президент наголосив на безпрецедентному характері цієї економічної угоди, назвавши її "спільною інвестиційною роботою зі США на десятиліття". За його словами, документ закладає міцну основу для безпекової взаємодії та відкриває перспективи розширення економічної співпраці, промислового розвитку та створення робочих місць в обох країнах.
"Як ми й домовлялися з Президентом Трампом, угода відкриває нову сторінку відносин між Україною та Сполученими Штатами",
підкреслив Зеленський.
Завершення угоди зі створенням спільного інвестиційного фонду
Наступним кроком після завершення всіх юридичних процедур стане створення спільного інвестиційного фонду, що дозволить реалізувати практичні аспекти угоди.
Напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про повну ратифікацію угоди з Україною щодо корисних копалин та анонсував майбутню телефонну розмову з Володимиром Зеленським. Під час зустрічі в Овальному кабінеті Білого дому американський лідер зазначив: "Ми щойно завершили угоду щодо корисних копалин з Україною. Вона була повністю ратифікована та схвалена їх законодавчими органами. І ми це цінуємо".
"Трамп також додав, що завдяки цій угоді США отримають доступ до "величезної кількості дуже високоякісних рідкісноземельних елементів". Верховна Рада України ратифікувала угоду зі США щодо надр 8 травня 2025 року.
Аналіз
Підписана угода між Україною та США відкриває нові можливості для економічного співробітництва між державами. Зближення інтересів та взаємовигідні умови сприятимуть розвитку обох країн та допоможуть зміцнити дипломатичні стосунки.
Читайте також
- Підтримка та кроки до миру: Зеленський розповів про першу розмову з канцлером Мерцем
- «Нехай буде мир». Перша заява нового Папи Римського Лева XIV (відео)